LKS Pustków - KP Kaskada Kamionka

Aktualności

Derby nie rozstrzygnęły

• autor: manunited123, 2014-06-08 21:47

Przy licznie zgromadzonej publiczności na stadionie w Kamionce zremisowaliśmy 1:1 z LKSem Ostrów. Remis ten powoduje, że o tym która z drużyn zajmie drugie miejsce zadecyduje ostatnia kolejka sezonu 2013/2014.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do naszego zespołu. W przeciągu tych 45 minut zostało stworzonych co najmniej kilka wyśmienitych okazji bramkowych. Tylko jedną bramkę w tej połówce dla naszego zespołu w 20 minucie spotkania zdobywa Łukasz Michalski strzałem z 20 metrów. Kilka składnych akcji przeprowadzonych przez nasz zespół kończyło się tylko na dobrym dośrodkowaniu w pole karne przeciwnika lub też bramkarz gości popisywał się dobrymi interwencjami. Zespół gości starał się stwarzać okazje podbramkowe szczególnie z stałych fragmentów gry, jednak większego zagrożenia pod naszą bramką nie było.
Druga połowa zaczęła się podobnie od ataków naszej drużyny. Jednak z upływem czasu drużyna LKSu  coraz częściej dochodziła do głosu i stwarzała okazje podbramkowe. W jednej z nich zdobywają wyrównującą bramkę strzałem w okienko  bramki. Po tym ponownie ruszyliśmy do ataków. Po indywidualnej akcji Pawła Chełpa w polu karnym sprytnie ogrywa zawodnika gości, a następnie daje się sfaulować za co sędzia musiał podyktować rzut karny. Z tą decyzją nie zgadza się bramkarz Ostrowa, który popycha i wyzywa arbitra głównego.
Jednak w tej sytuacji sędzia był bardzo pobłażliwy wobec takiego zachowania i nie ukarał bramkarza wykluczeniem z meczu. Niestety karnego nie wykorzystuje kapitan i nadal jest 1:1.  Do końca spotkania zespół z Ostrowa więcej był przy piłce i kilka razy nasz bramkarz musiał się popisać bardzo dobrym refleksem. Zespół Kaskady starał się stworzyć okazje bramkowe z kontr jednak wynik nie uległ zmianie.

Dzisiejszy remis spowodował że o tym czy zajmiemy drugą lokatę zdecyduje ostatni mecz sezonu. Za tydzień na wyjeździe zmierzymy się z Płomieniem Zagorzyce. Remis lub wygrana w tym spotkaniu zapewni nam to miejsce upoważniające do gry w barażach do ligi okręgowej. .